دسته‌ها
مسیر یادگیری آموزش

مسیر درست یادگیری و مدت زمان یادگیری برنامه نویسی – قسمت 1

مقدمه

قبلا وقتی صحبت از برنامه نویسی می‌شد و اینکه چطوری می‌تونیم برنامه نویس بشیم، منابع زیادی در دسترس نبود. چند تا کتاب نهایتا پیدا می‌کردی که در مورد برنامه نویسی زبان خاصی توضیح داده بود و اگه به مشکلی برخورد میکردی شاید باید ساعت‌ها زمان می‌ذاشتی تا ببینی مشکل از کجاست و حلش کنی!

اما خب الان هم منابع برنامه نویسی خیلی خیلی زیاد شدن و هم تنوع زبان‌ها و منابع آموزش برنامه‌نویسی خیلی زیاده. خب حالا من باید چیکار کنم؟ چه زبانی رو یاد بگیرم؟ اصلا برنامه نویسی به درد من می‌خوره یا نه؟؟؟

توی دوره مسیر درست یادگیری برنامه نویسی می‌خوام بت یاد بدم برنامه نویسی چیه، از کجا باید شروع کنی، چی رو چطوری باید یاد بگیری و اینکه چطوری به موفقیت و هدفت برسی.

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چقدره؟

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی
مدت زمان یادگیری برنامه نویسی

شاید بشه گفت اولین سوالی که ازم میپرسن اینکه که چقد طول میکشه تا من برنامه نویس بشم؟ و یا اینکه چه زبانی رو یاد بگیرم؟

پاسخ خیلی ساده‌س! بستگی به تلاش و زحمت خودت داره!

البته به صورت پیشفرض کسایی رو که من آموزش دادم و الان برنامه نویسای باتجربه ای شدن و تو شرکت های مطرح داخلی و خارجی دارن کار میکنن، با روزی حدود ۸ ساعت تونستن در طول سه ماه کارو یاد بگیرن و اولین تجربه های دریافت پروژه و کسب درآمد رو داشته باشن.

مسیر درست یادگیری برنامه نویسی چیه؟

خیلیا سال ها طول میکشه و مسیر های زیادی رو طی میکنن و آزمون و خطاهای زیادی انجام میدن تا راه درست رو پیدا کنن. بله! منم جز همونام. چند سال طول کشید تا متوجه شدم که چه راهی درسته و چه راهی غلط! متوجه شدم که چه آموزشی رو چطوری ببینم و به چه نکته هایی بیشتر توجه کنم؟ همه‌ی اینها و خیلی موارد دیگه رو در این دوره با هم مرور خواهیم کرد.

ویدیو آموزشی چطور برنامه نویس شویم

در اولین قسمت از این دوره‌ی آموزشی، دوره رو معرفی می‌کنم و در مورد نکات کلیدی برای شروع برنامه نویسی و طراحی وب اشاره می‌کنم. از اهمیت یادگیری HTML و CSS میگم و مسیر یادگیری رو مشخص می‌کنم.

از محمدرضا عطوان

توسعه دهنده نرم افزار و هوش مصنوعی، معلم، مشاور و مدیر کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعلان آخرین مطالب و نوشته‌هام رو برات بفرستم؟ نه آره